Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Arubas"

v
roboti ndryshoj: yo:Àsìá ilẹ̀ Àrúbà; cosmetic changes
v (r2.6.4) (roboti shtoj: uk:Прапор Аруби)
v (roboti ndryshoj: yo:Àsìá ilẹ̀ Àrúbà; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:Flag of Aruba.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Arubas]]
 
'''[[Flamuri]] kombëtar i [[Aruba]]s''' ([[ImageSkeda:FIAV 110000.svg|23px]]) u adoptua më [[18 Mars]], [[1976]]. Dizajni përbëhet nga një fushë me dritë (e quajtur "[[Larkspur]]" ose e kaltër e "[[Kombet e Bashkuara|O.K.B]]-së"), dy vija të çelëta paralele të verdha në gjysmën e poshtme, dhe një yll katër-majësh i kuq ("e kuqe e [[Flamuri i Unionit|Flamurit të Unionit]]") në qosh.
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Aruba]]
 
{{flam-cung}}
{{AmerVeri-flam}}
 
[[CategoryKategoria:Flamujt e shteteve të Amerikës Veriore|Aruba]]
[[CategoryKategoria:Arubë]]
 
[[af:Vlag van Aruba]]
[[tr:Aruba bayrağı]]
[[uk:Прапор Аруби]]
[[yo:FlagÀsìá ofilẹ̀ ArubaÀrúbà]]
[[zh:阿魯巴旗幟]]