Dallime mes rishikimeve të "KF Prishtina"

22 bytes removed ,  11 vjet më parë
v (r2.6.4) (roboti ndryshoj: it:Klubi Futbollistik Priština)
Në praninë e afro 10,000 shikuesve në vitin 1998 në Tetovë KF Prishtina luajti një ndeshje miqësore kundër [[KF Shkëndija]] të Tetovës që përfundoi me rezultati të barabartë 1:1. Në atë lojë luajtën edhe Arbnor Morina e Ardian Kozniku. Ndeshja kthyese u zhvillua në vitin 1999 në Prishtinë në praninë e mbi 22,000 shikuesve dhe përfundoi me fitore të KF Prishtina me rezultat 4:3. Në të dy këto ndeshje luajtën edhe Arbnor Morina e Ardian Kozniku, ku në ndeshjen e kthmit Ardian Kozniku shënoi tre gola dhe ia siguroi fitorën Prishtinës.
 
=== Ekipi ne Sezonin 20072010/0811 ===
{{Fs start}}
{{Fs player|no=1|nat=Kosovo|name=[[LabinotFlamur QosaNeziri]]|pos=GK}}
{{Fs player|no=3|nat=Kosovo|name=[[FlorimBehar HumolliBlakqorri]]|pos=DFGK}}
{{Fs player|no=4|nat=Kosovo|name=[[MervanMevlan HoxhaSopa]]|pos=DFGK}}
{{Fs player|no=5|nat=Kosovo|name=[[VisarBesnik BerishaKrasniqi]]|pos=DF}}
{{Fs player|no=6|nat=Kosovo|name=[[ArbenLabinot ZhjeqiHaliti]]|pos=MFDF}}
{{Fs player|no=7|nat=Kosovo|name=[[Labinot Haliti (born 1988)|LabinotIlir HalitiBerisha]]|pos=FWDF}}
{{Fs player|no=8|nat=MacedoniaKosovo|name=[[ErtanLabinot HasanIbrahimi]]|pos=FWDF}}
{{Fs player|no=9|nat=Kosovo|name=[[KushtrimKorab Osmani Munishi]]|pos=MFDF}}
{{Fs player|no=11|nat=Kosovo|name=[[EnisShkelqim FetahuSyka]]|pos=FWDF}}
{{Fs player|no=12|nat=Kosovo|name=[[FeimAdnan StatovciHaxhaj]]|pos=GKDF}}
{{Fs player|no=13|nat=Kosovo|name=[[EtritValmir BerishaSadiku]]|pos=GKDF}}
{{Fs player|no=14|nat=Kosovo|name=[[ValonViktor BajgoraKuka]]|pos=MFDF}}
{{Fs player|no=15|nat=Kosovo|name=[[Driton Vokshi]]|pos=MFDF}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=[[Leutrim Beqiri]]|pos=DF}}
{{Fs mid}}
{{Fs player|no=16|nat=Kosovo|name=[[KorabShemsi Osmani]]|pos=MF}}
{{Fs player|no=17|nat=Kosovo|name=[[IsufBehar LlumnicaMaliqi]]|pos=MF}}
{{Fs player|no=18|nat=Kosovo|name=[[AgronAzem SkerajAhmeti]]|pos=MF}}
{{Fs player|no=19|nat=Kosovo|name=[[AzemIsuf AhmetiLlumnica]]|pos=DFMF}}
{{Fs player|no=20|nat=Kosovo|name=[[YlliGenc HoxhaSërmaxhaj]]|pos=MF}}
{{Fs player|no=21|nat=Kosovo|name=[[MirsadArdian IdriziKozhani]]|pos=DFMF}}
{{Fs player|no=22|nat=Kosovo|name=[[NikollëMentor DushiMazrekaj]]|pos=FWMF}}
{{Fs player|no=23|nat=Kosovo|name=[[KushtrimGranit MushicaBegolli]]|pos=GKMF}}
{{Fs player|no=24|nat=Kosovo|name=[[ArdianArgjent KozhaniMustafa]]|pos=MF}}
{{Fs player|no=25|nat=Kosovo|name=[[AgronLapidar SylejmaniLladrovci]]|pos=DFMF}}
{{Fs player|no=26|nat=Kosovo|name=[[GëzimAstrit SylaFazliu]]|pos=MFFW}}
{{Fs player|no=27|nat=Kosovo|name=[[MetinFaton TopojaniZejnullahu]]|pos=MFFW}}
{{Fs player|no=30|nat=Bosnia and Herzegovina|name=[[Suad Saliagic]] |pos=FW}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=[[Arbër Sahiti]]|pos=FW}}
{{Fs end}}