Ndryshimi mes inspektimeve të "Lista e ishujve grekë"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
v
[[Figura:Korfu-RG-2005-panorama.jpg|400px|right|thumb|Ishulli i Korfuzit]]
Në '''[[Greqi]]''' gjenden më shumë se 3.000 [[Ishulli|ishuj]], shumica e të cilëve nuk janë të banueshëm. Ishujt kryesorë janë:
<!--{{TOC}}-->
Ishujt kryesorë janë:
{{TOC}}
 
== Ishujt e Egjeut Lindor ==
* [[Giali]]
 
== [[Evia]] (Euböa) dhe [[Sporadet]] ==
 
'''Sporadet Veriore''':
2.689

edits