Dallime mes rishikimeve të "Gëzhoja e vjetër"

=== Përmbajtja e filmit ===
Serveti është shok i Pandit. Ky i fundit është rekrutuar nga agjentët e huaj të kundërspiunazhit për të kërkuar informacione në lidhje me një uzinë ushtarake ku punon shoku i tij Serveti. Për të arritur qëllimet e tij Pandi e kërcënon Servetin i cili ka plagosur aksidentalisht një shok të tijin gjatë shërbimit ushtarak. Serveti refuzon t’i shërbejë Pandit dhe vritet nga ai.
 
SKENARI...NESHAT TOZAJ
 
REGJISOR...SAIMIR KUMBARO
 
OPERATOR...NIKO TRENI, RUDOLF RADOVANI
 
PIKTOR...DHIMITER THEODHORI
 
KOMPOZITOR...ALEKSANDER LALO
 
 
Ne role
Anonymous user