Dallime mes rishikimeve të "Naruto"

25 bytes removed ,  10 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
'''Naruto''' është një [[manga]] dhe anime [[Japoni|japoneze]] e krijuar nga [[Masashi Kishimoto]]. Personazhi kryesor, [[Naruto Uzumaki]], është një ninxha i zhurmshëm, shumë aktiv dhe i paparashikueshëm, i cili vazhdimisht kërkon që të njihet dhe që aspiron të bëhet [[Hokage]], Ninxha më i fortë dhe Lideri i Konohagakures.
'''Tekst i trashë'''''
 
Konflikti i parë ishte mjaft i ndryshëm nga ai që është sot. Naruto fillimisht ishte i biri i Demonit Dhelpër dhe jo mbajtësi i saj. Sa herë që ai përdorte [[Oiroke No Jutsu]] (Teknika Atraktive ose Sexy) i dilte bishti. Gjithashtu edhe historia ishte vendosur në një kohë dhe hapësire më moderne.
 
=== Koha në akademi ===
 
Dymbëdhjetë vjet përpara se ngjarjet e Naruto të nisnin, "Demoni Dhelpër me nënte Bishta" sulmoi Fshatin e Gjethes [[Konohagakure]], qendër e Kombit të Zjarrit. Fuqia e tij ishte shumë e madhe, aq sa edhe shinobit më të mirë nuk po arrinin ta shkatërronin. Atëherë [[Hokage i Katert]], Minato Namikaze, babai i Narutos, u detyrua të vuloste demonin në trupin e të birit të vet të porsalindur, duke dhënë jetën e vet.
 
24.783

edits