Hape menynë kryesore

Changes

v
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Flamuri i principatës së Andorrës''' u adoptua më [[1866]]. Flamuri ka një dizajn trengjyrësh të renditura vertikalisht, e kaltër, e verdhë, dhe e kuqe me [[Stema e Andorrës|Stemën e Andorrës]] në qendër. Megjithëse tri shufrat me ngjyra mund të duken të barabarta, ngjyra e verdhë në mes është më e gjërë se dy të tjerat, kështu që proporcionet e shufrave janë 8:9:8. Kurse proporcionet e flamurit në përgjithësi janë 7:10.
 
andora eshte nje vend kurv qe mos te shkelt kemba kurre rruget jane gjith kthesa e vetem malore iken per lesh kari kur te duash
 
[[am:የአንዶራ ሰንደቅ ዓላማ]]