Ndryshimi mes inspektimeve të "Parteshi"

160 bytes added ,  8 vjet më parë
 
== Demografia ==
Komuna e Parteshit sipas rezultateve preliminare te regjistrimit të popullsisë së vitit 2011 ka 629 banesa(shtëpi), 418 ekonomi fmiljare dhe 1 787 banorë.
 
==Kultura==