Dallime mes rishikimeve të "Hajrudin Hari Vareshanoviq"

v
Add image from http://tools.wikimedia.de/~emijrp/imagesforbio/
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
v (Add image from http://tools.wikimedia.de/~emijrp/imagesforbio/)
[[Skeda:Hari Mata Hari Mezzovico.JPG|thumb|right|Hajrudin Hari Vareshanovic]]
'''Hajrudin Vareshanoviq''', i njohur si Hari Vareshanoviq është një artist boshnjak me prejardhje shqiptare. Lindi më [[16 janar]] [[1961]] në [[Sarajeva|Sarajëvë]]. Është njëri nga kantautorët më të njohur boshnjak dhe themelues i njërit ndër grupet më të popullarizuara boshnjake Hari Mata Hari.
 
12

edits