Ndryshimi mes inspektimeve të "Gisele Bündchen"

v
Add image from http://tools.wikimedia.de/~emijrp/imagesforbio/
v (r2.7.1) (roboti shtoj: uk:Жизель Бюндхен)
v (Add image from http://tools.wikimedia.de/~emijrp/imagesforbio/)
[[Skeda:Gisele Bündchen 2006.jpg|thumb|right|Gisele Bündchen]]
'''Gisele Bundchen Caroline''' (lindur më [[20 korrik]] [[1980]]) është një modele braziliane dhe aktore e rastit e filmit. Sipas Forbes, ajo është modeli më i lartë i paguar në botë dhe gjithashtu nder gjashtëmbëdhjetë femrat me te pasura në botën argëtuese, me një pasuri rreth 150 milion dollarë. Bündchen vepron gjithashtu si një ambasadore e vullnetit të mirë për Mjedisin e Programit te Kombeve të Bashkuara.
 
12

edits