Dallime mes rishikimeve të "Arnold Schwarzenegger"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
<!--[[FiguraSkeda:Arnold Schwarzenegger.jpg|right|thumb|222px|'''Arnold Schwarzenegger''']]-->
'''Arnold Schwarzenegger''' lindi më [[30 korrik]] [[1947]] në [[Thal bei Graz]], [[Steiermark]], [[Austria]] ''(Madhësia: 1.88 meter)'' është [[aktor]] dhe guvernator nga [[ShBA]].
 
 
Pasi Arni ka luajtur në filmin [[Terminator]] dhe prej vitit [[2003]] është guvernator i [[Kaliforni-së]] , në menyrë ironike e thërrasin me Nofkën '''Gouvanator'''.
 
[[File:Arnold Schwarzenegger edit(ws).jpg]]
== [[Filmografia]] ==
* [[Hercules in New York]] ([[1970]], nën [[Pseudonime|Pseudonimin]] ''Arnold Strong'')