Ndryshimi mes inspektimeve të "Institut kombëtar i statistikës (Spanjë)"

v
r2.7.2) (roboti ndryshoj: ca:Institut Nacional d'Estadística d'Espanya; Ndryshime kozmetike
v (r2.7.2) (roboti ndryshoj: ca:Institut Nacional d'Estadística d'Espanya; Ndryshime kozmetike)
[[Skeda:Edificio del I.N.E. (Madrid) 01.jpg|thumb|djathtas|Selia '''INE''', [[Madrid]].]]
'''Instituti Kombëtar i Statistikave''' ([[spanjisht]]: ''Instituto Nacional de Estadística'', '''INE''') është organizatë zyrtare në [[Spanja|Spanjë]] që mbledh [[Statistika|statistika]] për [[Demografia|demografinë]], [[Ekonomia|ekonominë]], dhe shoqërinë spanjolle. Çdo 10 vjet, kjo organizatë zhvillon një regjistrim kombëtar. Regjistrimi i fundit u bë në [[2001]].
 
== Lidhje të jashtme ==
[[ar:المعهد الوطني للإحصائيات (إسبانيا)]]
[[ast:Institutu Nacional d'Estadística (España)]]
[[ca:Institut Nacional d'Estadística (d'Espanya)]]
[[de:Instituto Nacional de Estadística (Spanien)]]
[[en:Instituto Nacional de Estadística (Spain)]]