Dallime mes rishikimeve të "Festivali i 49-të i Këngës në RTSH"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
[[Skeda:{{Kutia Festivali i 49-të i Këngës në RTSH.jpg|thumb|350px]]
| FIGURA = Festivali i 49-të i Këngës në RTSH.jpg
| EDICIONI = 49
| VENDI =
| VITI = 2010
| DATAT =
| PREZANTUES =
| SISTEMI VOTUES =
| ARTISTI FITUES = [[Aurela Gaçe]]
| KËNGA FITUESE = Kënga ime
}}
'''Festivali i 49-të i Këngës në [[RTSH]]''' u zhvillua në datat [[23 dhjetor|23]], [[24 dhjetor|24]] dhe [[25 dhjetor]] [[2010]] në Pallatin e Kongreseve në [[Tiranë]]. Kënga fituese ishte "Kënga ime" e kënduar nga [[Aurela Gaçe]], me kompozim të [[Shpëtim Saraçit]] dhe tekst të [[Sokol Marsit]].
 
 
 
 
{{Festivali i Këngës në RTSH}}
 
{{Kategoritë|[[Kategoria:Festivali i Këngës në TVSH|Festivale në Tiranë|}}]]
[[Kategoria:Festivale në Tiranë]]
 
[[en:Albania in the Eurovision Song Contest 2011]]