Dallime mes rishikimeve të "Vesa Luma"

320 bytes removed ,  11 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
}}
'''Vesa Luma''' (*[[12 maj]], [[1986]] në [[Prishtina|Prishtinë]]) është [[Këngëtari|këngëtare]] nga [[Kosova]].
Historia
==Kariera==
Luma filloi karrierën duke marrë pjesë në festivalin për talente [[Ethet]]. Luma mbërriti deri ne vendet e 5-ta. Pas kësaj Luma vazhdoi karrierën me këngët e saj të reja të cilat filluan të dilnin në shitje ne vitin [[2006]]. Kënga e saj që fitoi me teper popullaritet ishte [[Jemi dhe S'jemi]].
 
 
"Dancing with the stars" ishte sukses tjeter i Veses,duke u shquar keshtu nga juria e ketij eventi dhe publiku edhe si nje balerine shume e talentuar.
Kenget e Veses jane pothuajse te gjitha hite te shitura ne shume kopje. Kenget e saj" Jemi dhe s'jemi" ,"Amanet","Luaj","Edhe per mua do te kete zemer" etj jane nder hitet e saja me te medha,kenge e degjuar jo vetem ne Kosove e Shqiperi por ne gjithe Ballkanin.
 
 
 
 
 
==Diskografia==