Dallime mes rishikimeve të "Faruk Begolli"

61 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
| pseudonimi =
| nacionaliteti = shqiptar
| webfaqja =[http://faruk-begolli.com/ Kolosi i Kinematografise Shqiptare]
| webfaqja =
}}
'''Faruk Begolli''' iindi më [[14 shkurt]] të vitit [[1944]] në [[Pejë]], [[Kosovë]] dhe vdiq më [[23 gusht]] të vitit [[2007]], ishte një nga aktorët e mirënjohur në ish Jogosllavi duke arritur një famë shumë të madhe në mbarë Ballkanin dhe me gjerë. Ai studioi në Akadiminë e Filmit dhe Teatrit në Beograd dhe diplomoi në vitin [[1966]].
3

edits