Ndryshimi mes inspektimeve të "X-Men"

4 bytes removed ,  9 vjet më parë
v
r2.7.2) (roboti ndryshoj: it:X-Men; Ndryshime kozmetike
v (r2.6.4) (roboti shtoj: sr:Икс мен)
v (r2.7.2) (roboti ndryshoj: it:X-Men; Ndryshime kozmetike)
[[FiguraSkeda:X-MEN04.jpg|thumb|right|Grupa '''X-Men''']]
'''X-Men''' ([[sqt.]]: [{{IPA|ˈɛksˈmɛn}}] / ''Iks-Meni'') është një [[strip]] mbi një grup [[super-heroi]] në [[Marvel Comics]] [[Marvel universe|universe]]. Krijuar nga [[Stan Lee]] dhe [[Jack Kirby]], ata debutuan në ''X-Men'' #1 nga [[1963|shtatori 1963]], të njëjtin muaj si [[premiera]] e ''[[The Avengers]]''.
 
* [[Rogue]]
 
[[Category:X-Men| ]]
{{strip-cung}}
 
[[Category:Seriale të animuar]]
[[CategoryKategoria:X-Men| ]]
[[Category:Filma të animuar]]
[[CategoryKategoria:Seriale të animuar]]
[[Category:Filmseri]]
[[CategoryKategoria:Filma të animuar]]
[[Category:Marvel Comics]]
[[CategoryKategoria:SuperheroFilmseri]]
[[CategoryKategoria:Marvel Comics]]
[[Kategoria:Superhero]]
 
[[ar:إكس-من]]
[[hu:X-Men]]
[[id:X-Men]]
[[it:X-Men (fumetto)]]
[[ja:X-メン]]
[[ka:იქს-ადამიანები]]