Spider-Man 3 është një film amerikan i zhanrit superhero sipas stripit Spider-Man, filmi u shfaq më 1 maj 2007kino. Regjisori i filmit është Sam Raimi.

Spider-Man 3
SpiderManLenticular.gif
Regjia ngaSam Raimi
Shkruar ngaStripi:
Stan Lee
Steve Ditko
Skripti:
Sam Raimi
Ivan Raimi
Alvin Sargent
ProdhuesiAvi Arad
Stan Lee
Laura Ziskin
Grant Curtis
LuajnëTobey Maguire
Kirsten Dunst
James Franco
Thomas Haden Church
Topher Grace
KinematografiaBill Pope
MontazhiBob Murawski
MuzikaChristopher Young
Danny Elfman (tema)
Shpërndarë ngaSony Pictures
Data e publikimit
Earth flag PD.jpg 1 maj 2007
Flag of the United States.svg Flag of England.svg 4 maj 2007
Kohëzgjatja
139 minuta
ShtetiFlag of the United States.svg SHBA
GjuhaAnglisht
Box office
Fitimi
Fitimi $638,784,815 [1][2]
  ShBA   $253,357,629 (39.7%) [1][2]
  Internacional   $385,427,186 (60.3%) [1][2]
Vendi (Të gjithë kohën botërore) 29 [1]
Buxheti
Buxheti {{{buxheti}}}
  Marketingu  
Shitje
Shitje (DVD/Video)
  DVD  
  Video  
(Feskimi i fundit: )

Aktorët dhe personazhetRedakto

CameoRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto