Stamatë[1] (greqisht: Σταμάτα/Stamáta) është fshat në qarkun i Atikës, Greqi.

Stamatë
Σταμάτα
Fshat
Vendndodhja
Stamatë is located in Greqia
Stamatë
Stamatë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Atikë
Qarku Atika Lindor
Komuna Xhamali
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 7′ 32″ Veri

23° 52′ 49″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 33.