Theodor Svedberg

kimist suedez


The (Theodor) Svedberg lindi më 30 gusht të vitit 1884 në Valbo (afër Gävle) dhe vdiq më 26 shkurt të vitit 1971 në Kopparberg. Ishte një kimist suedez.

Theodor Svedberg

Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.