Trudë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkuq.

Trudë
Gurkuq
Fshat
Vendndodhja
Trudë is located in Kosova
Trudë
Trudë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 52″ Veri

21° 8′ 51″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto