Valle Gran Rey

komunë në Spanjë

Valle Gran Rey është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Gomera, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Valle Gran Rey ka 4240Instituto Canario de Estadística, population banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.36Instituto Canario de Estadística, area km2.

Valle Gran Rey
La Calera, Valle Gran Rey
La Calera, Valle Gran Rey
GO ValleGranRey.png
Popullsia
 • Total4.240Instituto Canario de Estadística population

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


Coordinates: 28°6′N 17°20′W / 28.100°N 17.333°W / 28.100; -17.333