Vestnes është një komunëqarkun Møre og Romsdal, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 355 km² dhe popullsi 6389 banorë[1].

Vestnes
Stema zyrtare e Vestnes
Popullsia
 • Gjithsej6.389
Faqja zyrtarewww.vestnes.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Vestnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto