Vlist është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 56.52 km² dhe popullsi 9760 banorë[1]. Stolwijk është kryeqendra e komunës.

Vlist
Flamuri i Vlist
Popullsia
 • Gjithsej9.760
Faqja zyrtarewww.gemeentevlist.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto