Ylitornio(finlandisht: Ylitornion kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland

Ylitornio
Ylitornion kunta
Komunë
Mirësevini në Ylitornio.
Mirësevini në Ylitornio.
Official seal of {{{official_name}}}
Vendndodhja e Ylitornio në Finlandë
Vendndodhja e Ylitornio në Finlandë
Websitewww.ylitornio.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto