Zllakuçani

fshat në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Republikën e Kosovës

Zllakuçan, (maqedonisht: Злокуќане/Zlokućane) ёshtё fshat nё komunën e Likovës, Maqedoni.

Zllakuçan
Злокуќане
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Likovë
Krahina etnografike-
gjeografike
Mali i Zi i Shkupit


DemografiaRedakto

Sipas një regjistrimi të vitit 1900 fshati numëronte 125 shqiptarë, kurse sipas numërimit të vitit 2002 kishte 12 shqiptarë.Lidhje të jashtmeRedakto