Åmli është një komunëqarkun Aust-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1131 km² dhe popullsi 1859 banorë[1].

Åmli
Åmli Nidelva bro.JPG
Stema zyrtare e Åmli
Popullsia
 • Gjithsej1.859
Faqja zyrtarewww.amli.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Åmli – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto