Çernelisht (greqisht: Μαυρόκαμπος/Mavrókampos) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τσερνολίτσα/Tsernolítsa.[1]

Çernelisht
Μαυρόκαμπος
Fshat
Vendndodhja
Çernelisht is located in Greqia
Çernelisht
Çernelisht
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1029 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 37′ 41″ Veri

21° 13′ 59″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto

vendndodhja

BurimetRedakto