Østlandet është një rajonNorvegji. Rajoni ka një sipërfaqe 94578 km² dhe popullsi 2492630 banorë[1].

Østlandet
rajon
Popullsia
 • Gjithsej2.492.630

Referime

Redakto

Projekte të tjera

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  • website