Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Østlandet (kthjellim).


Østlandet është një rajonNorvegji. Rajoni ka një sipërfaqe 94578 km² dhe popullsi 2492630 banorë[1].

Østlandet
—  rajon  —

Østlandet – Vendndodhja

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Kryeqëndra Oslo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°54′40″V 10°44′00″L / 59.911111°V 10.733333°L / 59.911111; 10.733333 (Østlandet)Koordinatat: 59°54′40″V 10°44′00″L / 59.911111°V 10.733333°L / 59.911111; 10.733333 (Østlandet)
Sipërfaqja 94.578 km2
Popullsia 2.492.630 banorë 2011
Dendësia 26,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  • Faqja zyrtare