Østre Toten është një komunëqarkun Oppland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 562 km² dhe popullsi 14657 banorë[1].

Østre Toten
Østre Toten.jpg
Stema zyrtare e Østre Toten
Popullsia
 • Total14.657
Faqja zyrtarewww.ostre-toten.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto