Hape menynë kryesore

Şanţ është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3429 banorësh dhe sipërfaqe 257.50 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Şanţ dhe Valea Mare.

Şanţ
Komunë
Vendndodhja
Şanţ is located in Rumania
Şanţ
Şanţ

Koordinatat: 47°27′V 24°54′L / 47.450°V 24.900°L / 47.450; 24.900

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 257.50 [1] km2
Popullsia 3429 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427285
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Şanţ dhe Valea Mare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Referenca