Që të jetë një nënë e denjë për mbesën e saj jetime, Fran Vata duhet të marrë një vendim të rëndësishëm: të vazhdoj të jetoj jetën e e si një virgjëreshë e betuar, sic ajo premtoi në rininë e saj, ose të ndryshojë dhe të rizbuloj ndjenjën e saj të gjatë dhe të harruar të feminitetit dhe mëmësisë.

[1][2]

Regjisori dhe ekipiRedakto

  • Zhanri: Dramë/Romancë
  • Prodhuar nga: Genc Përmeti
  • Drejtor: Erion Bubullima
  • Skenari: Genc Përmeti
  • Fotografia: Royald Elezaj
  • Muzika: Gent Lako
  • Dizajni:Shpëtim Baca
  • Ekipi: Jonida Vokshi Denard Xhillari Niada Saliasi Visjan Ukcena Ervin Bejleri

ReferimeRedakto

  1. ^ referenca per pdf: Albanian Film Production 2015-2017
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/albanian_film_production_2015-2017/92