Afërdita Saraçini u lind me 27.08.1959 në Shkup , dhe është gazetare, si dhe drejtoreshë e Radio Televizionit 21[1].

Afërdita Saraçini
Emri Afërdita
Mbiemri Saraçini
Kombësia shqiptare
Shtetësia kosovare
Profesioni gazetare

Burimi i të dhënave Redakto

  1. ^ "MEDIA CONTACT LIST". Arkivuar nga origjinali më 18 prill 2011. Marrë më 30 dhjetor 2009.