Aqaba (arabisht: العقبة) është një qytet në governoratin AqabaJordani.

Aqaba
العقبة
Qytet
Popullsia
 • Gjithsej140.000 "Jordan Department of Statistics" (në anglisht). Increase

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Aqaba – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale