Akrashtica

fshat në Kosovë

Akrashticë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Akrashticë
Fshat
Vendndodhja
Akrashticë is located in Kosova
Akrashticë
Akrashticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 598 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 31″ Veri

20° 54′ 34″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto