Sh.B. Albin Michel është një shtëpi botuese franceze e themeluar më 1900 nga Albin Michel[1][2], dhe e drejtuar nga Francis Esménard, nip i themeluesit. Është një nga 10 botuesit më të mëdhenj francezë.

HistoriaRedakto

AutorëtRedakto

  • Ramona Badesku
  • Irène Némirovsky
  • Amélie Nothomb
  • Philip K. Dick
  • Maxence Van Der Meersch
  • Jean-Pierre Willem
  • Bernard Werber

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto