Aleksandar Zhivkoviq

futbollist serb
(Përcjellë nga Aleksandar Živković)

Aleksandar Živković (lindur më 28 Korrik 1977) është një ish-futbollist serb.

Aleksandar Živković
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAleksandar Živković
Datëlindja (1977-07-28) 28 korrik 1977 (46 vjeç)
VendlindjaSurdulica, Serbia
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1993-1994Radnički Niš
1994-1995Partizan
1995-1998Radnički Niš
1998-2000Rad Beograd
2000-2003Júbilo Iwata
2003-2004Obilić
2005OFK Beograd
2005Voždovac
2006-2009Shandong Luneng Taishan
2010Shenzhen Ruby
Karriera ndërkombëtare
2001 Jugosllavia2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kombëtarja

Redakto

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat

Redakto
  Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
2001 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme

Redakto