Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Jonxhë të bashkohen në një artikull të vetëm.


Alfalfa ose Medicago sativa është një bimë e familjes Fabaceae, e kultivuar si foragjere në shumë vende të botës. Origjinën e ka nga Irani i lashtë.[1][2]

ReferimeRedakto

  1. ^ Westgate, J. M. (1908). Alfalfa (PDF). Washington: U. S. Department of Agriculture. fq. 5. Marrë më 28 korrik 2013. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Oakley, R. A.; Westover, H. L. (1922). How to Grow Alfalfa (në anglisht). United States Department of Agriculture. fq. 3. OCLC 15432716. Marrë më 28 korrik 2013.