Alfred Trebicka është aktor, regjisor dhe skenarist shqiptar. Ai lindi ne vitin 1966. Kreu studimet e larta në Akademinë e Arteve. Dhe më pas studioi në Danimarkë. Eshtë fitues i disa cmimeve si Cmimet Kult, Aktori më i mirë në festivalin e Preshevës etj. Ka bashkëpunuar me disa regjisorë te huaj nga Turqia dhe Kanadaja. Eshtë i martuar me aktoren Violeta Trebicka. Aktualisht eshte petagog i mjeshtrisë së Aktorit në Universitetin e Arteve.

Alfred Trebicka.jpg

TeaterRedakto

AktrimRedakto

RegjiRedakto

SkenareRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.