Alstahaug është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 187 km² dhe popullsi 7378 banorë[1].

Alstahaug
Tjøtta.jpg
Stema zyrtare e Alstahaug
Popullsia
 • Gjithsej7.378
Faqja zyrtarewww.alstahaug.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto