Amanda Kurtović (lindi më 25 korrik 1991) është hendbolliste norvegjeze. Ajo luan në skuadrën Larvik HK dhe në kombëtaren e hendbollit për femra. Ajo është vajza e trajnerit kroatë i hendbollit Marinko Kurtović.[1]

Amanda Kurtović

Referime Redakto

  1. ^ ARNE HOLE. "I kveld skal Amanda banke farens fødeland". Aftenposten (në norvegjisht).