Ansalonga është një vendbanim në komunën OrdinoAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 44 banorësh.[1]

Ansalonga
—  fshat  —
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Ordino
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 44 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimeRedakto

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com" (në anglisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.