Apeldoorn është një bashki në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 341.13 km² dhe popullsi 156355 banorë[1]. Apeldoorn është kryeqendra e bashkisë.

Apeldoorn
HetLoo3.JPG
Flag of Apeldoorn
Official seal of Apeldoorn
Population
 • Total156.355
Websitewww.apeldoorn.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland