Arbenit Xhemajli Ka lindur ne Cyrih, Zvicra me date 23 Prill 1998. Luan per ekipin Zviceran Neuchâtel Xamax dhe ne Përfaqësuesja kosovare e futbollit.

Arbenit Xhemajli
Të dhënat vetjake
Datëlindja23 Prill 1998
Gjatësia1.90 cm (1 in)
PozicioniMbrojtes
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Neuchâtel Xamax
Karriera ndërkombëtare
Përfaqësuesja kosovare e futbollit(2 (0))