Arian Daci i lindur në vitin 1979, shqiptar nga Kosova. Ishe zëvendësministër i Diasporës së Kosovës në Qeverinë Haradinaj që prej nëntorit të vitit 2017. Arian Daci është i biri i kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Dacit. U nda nga jeta më 26 janar 2019 si pasojë e një orteku bore në malet e Brezovicës, në vendin që quhet "Foleja e Shqiponjës".[1]

BurimeRedakto

  1. ^ botasot.info

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.