Artan Imami ka lindur më 11 shkurt 1961 në Tiranë, dhe është aktor dhe regjisor shqiptar.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.