Aurskog-Høland është një komunëqarkun Akershus, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 962 km² dhe popullsi 13199 banorë[1].

Aurskog-Høland
Bjørkelangen panorama.JPG
Stema zyrtare e Aurskog-Høland
Popullsia
 • Gjithsej13.199
Faqja zyrtarewww.aurskog-holand.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto