është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 247 km² dhe popullsi 3041 banorë[1].

IMG 1060a - Mot Malnesberget ved Hovden.jpg
Stema zyrtare e Bø
Popullsia
 • Gjithsej3.041
Faqja zyrtarewww.boe.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Bø – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto