Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Balakan (kthjellim)


Balakan (Gjuha azere: Balakən) është një rajon (rrëth) pjesë e rajonit ekonomik Shaki-Zaqatala në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 91100 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 920 km².[1] Balakan është kryeqëndra e rajonit.

Balakan
Balakən
—  Rajon (Rrëth)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Shaki-Zaqatala
Kryeqëndra Balakan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 920 km2
Popullsia 91.100 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 99,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Balakan – harta_foto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 2012-12-05. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]