Ballangen është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 931 km² dhe popullsi 2623 banorë[1].

Ballangen
Flamuri i Ballangen
Stema zyrtare e Ballangen
Popullsia
 • Gjithsej2.623
Faqja zyrtarewww.ballangen.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto