Barneveld është një bashki në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 176.74 km² dhe popullsi 53156 banorë[2]. Barneveld është kryeqendra e bashkisë.

Barneveld
Flamuri i Barneveld
Stema zyrtare e Barneveld
Popullsia
 • Total53.156
Faqja zyrtarewww.barneveld.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland