Bas-Saint-Laurent është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 22185 km² dhe popullsi 201882 banorë.[1] U themelua më 22 dhjetor 1987.

Bas-Saint-Laurent
Popullsia
 • Gjithsej201.882

Referime Redakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  • website

Stampa:Ndarja administrative në Kebek